Umysł nie służy do podejmowania decyzji i Baran o tym wie!

Weszliśmy w fazę Barana, która rozpoczęła nowy rok astrologiczny (wszystkiego pięknego dla Was), miała 2 początki, solarny i księżycowy, a do tego ten barani miesiąc będzie miał dwa nowie. Specyficzny mamy czas, strażnik karmy Saturn gości w Rybach i sprawdza, co nam nie działa, wszystko odsłania i pokazuje palcem, ale z tego wszystkiego najdonioślejszym zdarzeniem tego tygodnia jest wczorajsze, czwartkowe wejście Plutona do Wodnika, który zagości tam chwilę, wycofa się i wróci w przyszłym roku. Rozpoczyna się nowa era.

Czytaj dalej

Gdzie znaleźć swoją godzinę urodzenia?

Aby móc skorzystać z profesjonalnej analizy astrologicznej potrzebujemy posiadać następujące dane: datę, miejsce i godzinę urodzenia. Wiele osób pyta więc: jak odnaleźć godzinę urodzenia? W tym artykule znajdziesz niezbędne wskazówki.

Czytaj dalej

Bindu Visarga, czyli księżycowy ćakram

„Fontanna wiecznej młodości”, „ćakra nieśmiertelności”, „nektar lub trucizna” – tak jogini mówią o obszarze znajdującym się z tyłu naszej głowy, zwanym Bindu Ćakrą, która kryje w sobie leczniczy potencjał.

Czytaj dalej

Czy genealogia może uzdrawiać ciało?

Tym przewrotnym tytułem rozpoczynam artykuł, który piszę 3 maja 2020 roku, a zatem dokładnie w 102. rocznicę urodzin mojej prababki po mieczu i w 229. rocznicę Konstytucji 3 maja. Dziś podzielę się z Wami moim doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi zależności pomiędzy poszukiwaniami genealogicznymi a procesami powrotu do zdrowia na różnych poziomach.

Czytaj dalej

Ćakra splotu słonecznego – wewnętrzne „Miasto Klejnotów”

Ćakra splotu słonecznego to w sanskrycie „Manipura” – „Miasto Klejnotów”.  Dlatego niektóre osoby wędrując po tym obszarze doświadczają wizji kamieni szlachetnych (i innych fragmentów uformowanych ze skał i jakości ziemskiej). Jednak Manipura to jedna z siedzib naszego ognia – wszak temu żywiołowi przyporządkowany jest ów obszar. Nie bez powodu przecież mówi się o ogniu trawienia, który rozpala się w brzuchu. Tu także mieści się siedziba ego, tu decydujemy się na bycie sobą i wyrażamy siebie. Poniżej opisuję, z czym wiąże się potencjał tego ćakramu.

Czytaj dalej

Ćakra serca i jej równowaga

Czakra serca Anahata jest szczególnie ważnym ośrodkiem nie tylko dla jednostki, ale też dla całego świata. Jeśli zastanawiasz się, jak miewa się Twoja ćakra serca, czy wymaga oczyszczenia, czy jest „otwierająca się” czy „otwarta”, to w tym artykule możesz znaleźć swoje odpowiedzi.

Czytaj dalej

Czym jest Radykalne Wybaczanie?

Radykalne Wybaczanie to jedna z najskuteczniejszych metod uwalniania się od natłoku trudnych emocji, które obciążają ciało i umysł. Pomaga skutecznie, szybko i w pełni (a więc – radykalnie) wybaczyć komuś lub sobie. Wtedy czujemy się lepiej nie tylko psychicznie, ale i fizycznie, bowiem urazy, które chowamy, krzywdzą przede wszystkim nas samych. Proces, który niekiedy trwa latami, można w ten sposób przejść np. w jeden wieczór (choćby z pomocą Satori – Gry Radykalnego Wybaczania). Zobaczmy, jak to działa!

Czytaj dalej

Ćakra korzenia – „otwarta”, „otwierająca się” czy wymagająca oczyszczenia?

Mówi się, że konstrukty psychiczne nazywane w jodze i tantrze ćakrami mogą być otwarte, otwierające się lub wymagające oczyszczenia. Oznacza to, że albo korzystamy wówczas w pełni z pozytywnego potencjału danego ośrodka, albo jesteśmy w fazie przejściowej i dążymy do pełni możliwości, jaką daje dana ćakra lub też odczuwamy negatywne skutki zablokowania tej energii. W tym artykule znajdziesz omówienie pierwszej ćakry Muladhary, zwanej ćakrą podstawy lub ćakrą korzenia.

Czytaj dalej