PsychobiologiaCzy możemy śnić cudze sny?

Czy możemy śnić cudze sny?

Podczas spotkania Szkoły Alchemii Bioenergetycznej opowiadałam o kategorii snów, które nie należą do nas (i nie mam tu na myśli snów rodowych, gdzie śnimy los przodkini czy przodka). Są to bardzo specyficzne doświadczenia. Otrzymałam wtedy pytanie: jak to możliwe?

O tym, jak śniłam sen Klientki

Żeby to lepiej zobrazować, opowiem Ci pewną historię:

Kilka lat temu miałam sen, w którym znalazłam się w miejscowości uzdrowiskowej na zachodzie Europy. Szary tłum szedł promenadą na dworzec i było powiedziane, że idą do obozu koncentracyjnego. Byłam w swoim niebieskim płaszczu, który kupiłam w Rapallo na wakacjach. Kontrastowałam. Widziałam puste ulice i pytałam ludzi, czemu nie skręcą w nie i nie uciekną. Mówili, że tam są Niemcy i nas zabiją. Ale tam nikogo nie było, tylko puste ulice. Na dworcu przy pociągu miałam oddać 2 dzieci w wieku wczesnoszkolnym i mężczyznę, chyba mojego męża, którzy wsiadali do wagonów. Nie czułam, że to moi bliscy. Obudziłam się.

Nie był to mój sen karmiczny, ani rodowy, nie miałam znajomych mi odczutych doświadczeń, ogólnie czułam się tam wklejona i jak zazwyczaj w trymiga rozpoznaję znaczenie snu, tu chodziłam z tym aż do godziny 17:00, kiedy to spotkałam się z jedną z klientek na sesji. Zaczęła od tego, że musi mi coś opowiedzieć. Było w tym wyznaniu dużo emocji i łzy: „Aniu, całe życie śni mi się, że idę do obozu koncentracyjnego…”.  Wtedy opowiedziałam jej ciąg dalszy, a ona zszokowana zapytała, skąd to wiem.

Takie sytuacje się zdarzają. Możemy śnić cudze sny, sny innych ludzi, bo np. mamy im pomóc, możemy śnić sny budynków i pomieszczeń, nie ma tu ograniczeń.

Jak to się dzieje, że śnimy cudze sny?

Podczas spotkania Szkoły Energoterapii w metodzie Alchemia Bioenergetyczna padło pytanie o to, jak to jest możliwe? W jaki sposób możemy śnić sny innych poza rodziny?

Wiemy, że możemy śnić cudze sny, tak jak możemy przejmować cudze emocje, emocje z otoczenia.

Jesteśmy Jednią – to, o czym mówi joga i wszelkie nauki rozwoju świadomości duchowej tłumaczy nam tę zasadę. Jesteśmy Jednością. Oddzielenie od innych, świata, to iluzja. Więc możesz zapytać siebie: gdzie widzisz innych ludzi? Gdzie widzisz pomieszczenia, miejsca?

Widzisz innych w sobie. Widzisz świat w sobie, wewnątrz siebie. To jak w utworze Światło ShataQS:

Gdzie mnie widzisz?

Czy widzisz mnie w sobie?

Gdzie mnie słyszysz?

Czy słyszysz mnie w sobie?

ShataQS, Światło

Poczuj, posłuchaj:

Jesteśmy jednią. To, co widzisz, jest częścią Ciebie wewnątrz. Kochanie, jestem mikrokosmosem i makrokosmosem.

Jak rozpoznać cudzy sen?

Cudzy sen możemy rozpoznać po braku emocji i poczuciu „odklejenia” od treści, także po byciu niezaangażowanym emocjonalnie obserwatorem, choć to oczywiście nie zawsze jest tego gwarantem i nie zawsze wystarczy. Możesz zadawać sobie pytanie w medytacji, pytać swojego pola czy Przewodników, czy to był Twój sen. Takiej komunikacji z sobą i Wyższą Jaźnią uczymy się w naszej Szkole, podobnie jak zgłębiania snów i uzdrawiania oraz dekodowania psychobiologicznego z ich pomocą. Zapraszam Cię do skorzystania ze Szkoły Energoterapii i z modułu Alchemia Bioenergetyczna: Symbolika i uzdrawianie w śnieniu.

A jeżeli poszukujesz uzdrowienia i masz znaczące sny, które powracają lub których nie rozumiesz, zapraszam Cię na sesję indywidualną Alchemii Bioenergetycznej:

Ze snami pracujemy także podczas wyjątkowego kursu nauczycielskiego Healing Yoga Nidra / Uzdrawiająca Yoga Nidra:

Jestem ciekawa, czy miałaś/eś kiedyś świadomie pożyczone sny?

Napisała: dr Anna Grochowska-Biodrowicz, Kraków, Słońce w 11°02′ Wodnika, Księżyc w 13°08′ Wagi.

Szkoła Praktyk Pogłębionych HamSa Joga

Kontakt telefoniczny:

+48 579 054 518

 

Napisz do HamSa Joga na:

kontakt@hamsajoga.pl