Joga Ćakr

Zamknij oczy. Wyobraź sobie, jak emanujesz feerią barw, które wypełniają Cię od wewnątrz i otaczają Twoje ciało. Kolory migoczą, zmieniają się, tylko na chwilę, pod wpływem myśli czy emocji, a czasem zostają z Tobą na wiele lat.

joga czakralna joga czakr hamsa joga

Są osoby, które mogą Cię taką/takim zobaczyć na co dzień. Ty też możesz zobaczyć siebie od wewnątrz i na zewnątrz.

Ta ścieżka poznania jest wymagająca, przynosi transformację, alchemię ciemności w światło.

Właśnie takiej przemiany wewnątrz i na zewnątrz możesz doświadczyć podczas warsztatu Jogi ćakr.

Czym jest Joga ćakr?

To opracowana przez dr Annę Grochowską-Biodrowicz seria 10 spotkań skupionych wokół wschodniej anatomii jogi. To zaproszenie do uzdrowienia różnych aspektów Twojego życia poprzez pogłębioną pracę nie tylko w obszarze ciała fizycznego, ale też wszystkich ciał subtelnych. Każdy warsztat poświęcony jest innemu obszarowi naszego życia, umysłu i ciała. Praktyki odbywają się dla 7 głównych czakr, dla czakry Bindu, Aury i pełnej harmonizacji czakr.

Podczas warsztatów każda ćakra staje się bramą do konkretnych wzorców zapisanych w podświadomości: przekonań, oprogramowania umysłu, tajemnic rodowych, pamięci wydarzeń – vasan, samskary i karmy. Wydobywamy je z pomocą różnych technik: od jogi klasycznej i jogi kundalini, przez medytację pogłębioną, wizualizację, jogę nidrę w dźwiękach „świętych instrumentów”.

Praca nad systemem ćakr to sposób na bezpieczne i stopniowe wzrastanie oraz podnoszenie energii kundalini w sposób harmonijny, pozwalający na lekkie odnajdywanie się w codziennym życiu, na naturalną dla danej jednostki ewolucję. Dlatego każdy warsztat dotyczy konkretnych tematów związanych z tym, jaki obszar ludzkiego życia reprezentuje dany ćakram oraz z tematami fizyczno-zdrowotnymi reprezentowanymi przez niego.

Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty Jogi ćakr są skierowane do osób, które chciałby doświadczyć głębokiego oczyszczenia, poszerzyć swoją świadomość, uzdrowić pewne aspekty siebie, rozpoznać kody rodowe i karmiczne, skontaktować się ze swoją podświadomością i odkodować niesprzyjające wzorce oraz zastąpić je wznoszącymi.

Aby uczestniczyć w warsztatach, nie potrzebujesz mieć doświadczenia w jodze. Nie ma znaczenia, czy praktykowałaś/eś kiedyś jogę, czy też masz regularną, zaawansowaną praktykę.

Warsztaty skierowane są nie tylko do osób, które chcą pracować z oczyszczaniem czakr i wznoszeniem swojej energii kundalini, ale też do tych, które chciałyby popracować nad poszczególnymi tematami wyznaczanymi przez poszczególne ćakry.

Spotkania, które odmienią Twoje życie

Cykl warsztatów Joga ćakr w HamSa Joga obejmuje 10 comiesięcznych 4-godzinnych spotkań. Każde z nich poświęcone jest innemu tematowi (ćakramowi). Są to następujące warsztaty:

  1. Praca u podstaw – warsztat dla ćakry podstawy Muladhary
  2. Wrota nieświadomości – warsztat dla ćakry sakralnej Swadhisthany
  3. Przebudzenie mocy – warsztat dla ćakry splotu słonecznego Manipury
  4. Otwórz serce! – warsztat dla ćakry serca Anahaty
  5. Uwolnij gardło! – warsztat dla ćakry gardła Vishuddhy
  6. Szósty zmysł – warsztat dla ćakry trzeciego oka Adźny
  7. W blasku księżyca – warsztat dla ćakry Bindu – Ćandra ćakry
  8. Siódme niebo – warsztat dla ćakry korony Sahasrary
  9. Aura w jodze – warsztat o emanacji ćakramów wokół i wewnątrz człowieka
  10. Harmonizacja ćakr – warsztat harmonizujący cały główny system energetyczny
Ajna ćakra HamSa joga

Co zyskasz?

Nowy wgląd w siebie, nowe, pozytywne wzorce.

Uwolnisz emocje, stare historie zapisane w ciele, umyśle i duszy, a w to miejsce zaprosisz swoją uzdrowioną moc.

Wesprzesz się w powrocie do zdrowia i zastąpisz energię choroby energią zdrowia.

Popracujesz w zgodzie ze swoją intencją, którą możesz dzięki praktyce zamanifestować w swoim życiu.

Jak wygląda warsztat Jogi ćakr?

Każdy warsztat ma charakter terapeutyczno-uzdrawiający. Odbywamy praktykę ruchową lub mentalną, w zależności od tematu (tu: kundalini, joga syntezy, laja joga), praktykę uzdrawiającej, dekodującej jogi nidry w dźwiękach (misy tybetańskie, zen, kryształowe, tingshe, dzwonki wietrzne, niekiedy gongi i inne instrumenty).

Następnie odczytywane są symbole lub doświadczenia z praktyki dla każdej osoby, która zechce podzielić się swoim doświadczeniem. Powstaje w ten sposób klarowne pole energoinformacyjne jasnego przekazu dla całej grupy. Dzięki temu otrzymasz unikalny, Tobie właściwy przekaz z własnego pola energoinformacyjnego, a prowadząca – tłumacząc z języka podświadomości – i czytając z pola, pomoże Ci w znalezieniu kluczy.

chakras-ida-pingala

Krótko o historii Jogi ćakr w HamSa Joga

Joga ćakr to pierwszy cykl, który powstał w HamSa Joga. Od początku podejście to wyróżniało się pełnowymiarowością w praktyce. Anna Grochowska-Biodrowicz jako jedyna prowadziła i prowadzi praktyki dla czakry Bindu. Charakterystyczne dla cyklu jest także włączenie do niego Aury. Pierwsze praktyki czakralne odbyły się w 2016 roku w Bielsku-Białej, jednak ich pełna forma wykrystalizowała się w 2018 roku (pod nazwą Joga czakralna, potem: Joga czakr). Od tego czasu odbyło się kilka pełnych cykli składających się z 10 spotkań: w Krakowie, we Wrocławiu, w Warszawie, w Rzeszowie, w Katowicach oraz w Poznaniu, a także kilka Seminariów Energetycznych w Jodze Ćakr podczas warsztatów wyjazdowych oraz 2 kursy nauczycielskie Ćakry w jodze kundalini.

FAQ

Czy muszę odbyć cały kurs, czy mogę przyjść na wybrane zajęcia?

Każdy z warsztatów został opracowany jako osobna jednostka uzdrawiająca i harmonizująca obszar życia i zdrowia, który reprezentuje dany ćakram. Możesz więc przyjść np. tylko na te zajęcia, w temacie których potrzebujesz popracować nad uwolnieniem blokad, ograniczeń czy nad powrotem do zdrowia. Możesz również odbyć cały kurs lub wybrać kilka spotkań dla poszczególnych ćakr.

Nie zaczynałam/em od ćakry podstawy – czy mogę przyjść na inne zajęcia?

Tak, absolutnie tak! Joga ćakr to cykl terapeutyczny i dowolny ćakram prowadzi adeptkę/a do istoty konfliktu (często bazą ścieżki jest śankalpa), prowadzi też do ćakry, w której jest on aktywny. Niektóre ze ścieżek jogi zalecają rozpoczynanie praktyk od górnego trójkąta ćakr (gardło, trzecie oko, korona), by przygotować się do uzdrowienia często ekstremalnie obciążonego dolnego trójkąta (podstawa, sakralna, splot słoneczny) czy serca. Dlatego ścieżka od Muladhary nie jest jedyną właściwą. Ścieżek pracy energetycznej w jodze jest więcej. I tak, są one bezpieczne! Zawsze trafiasz na praktykę we właściwym czasie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do praktyki?

Przeciwskazaniem są poważne stany psychotyczne, schizofrenia, choroba afektywna-dwubiegunowa i podobne, rozrusznik serca, ciąża, epilepsja oraz bycie pod wpływem jakichkolwiek środków odurzających (alkohol, narkotyki).

Dlaczego istnieje przeciwwskazanie do udziału w zajęciach dla osób, które chorują na schizofrenię, chorobę afektywno-dwubiegunową i podobne?

Ponieważ nie jest to dla tych osób bezpieczny proces. Jesteśmy w grupie i nauczycielka nie będzie mieć przestrzeni, by stosownie zareagować, gdyby praktykująca/y podczas podróży w głąb siebie doświadczył/a skutków ubocznych związanych z chorobą. W takich wypadkach zaleca się konsultacje indywidualne, by zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednią uwagę oraz obecność osobie praktykującej.

Dlaczego, jeśli mam rozrusznik serca lub epilepsję, nie mogę wziąć udziału w zajęciach?

W takiej sytuacji przeciwwskazaniem jest obecność mis dźwiękowych i innych instrumentów, które mogłyby stworzyć zagrożenie dla zdrowia podczas praktyki na sali. W tym wypadku również zaleca się konsultacje indywidualne.

 

PS Pamiętaj, proszę, że warsztaty stanowią komplementarną formę pracy ze zdrowiem i nie zastępują leczenia klasycznego ani konsultacji z lekarzem.

Bilety na zajęcia z cyklu warsztat Jogi ćakr znajdziesz w grafiku!

Do zobaczenia na macie!

*Kolaże przygotowała dla nas Aleksandra Błaś.

Szkoła Praktyk Pogłębionych HamSa Joga

Kontakt telefoniczny:

+48 579 054 518

 

Napisz do HamSa Joga na:

kontakt@hamsajoga.pl