Kursy Nauczycielskie Jogi

Kursy Nauczycielskie Jogi w HamSa Joga

Kilka razy w roku prowadzimy specjalistyczne 15-, 20-, 30-, 40- i 50-godzinne kursy nauczycielskie jogi YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider®), które są afiliowane w najpopularniejszym na świecie standardzie Yoga Alliance®.

Są to kursy doszkalające w danej dziedzinie jogi lub łączące jogę z innymi aspektami. W przypadku projektu HamSa Joga są to pionierskie podejścia, takie jak połączenie jogi i psychobiologii czy jogi z astrologią humanistyczną. Autorskie programy kursów dr Anny Grochowska-Biodrowicz są wynikiem wieloletnich doświadczeń w łączeniu praktyk jogi, technik uzdrawiania, w tym Recall Healing/Totalnej Biologii®.

kursy_nauczycielskie_jogi

Kursy nauczycielskie YACEP® to propozycja dla:

 • nauczycieli jogi,
 • terapeutów wszelkiej maści,
 • nauczycieli innych technik, praktyk i nurtów,
 • osób chcących zostać nauczycielami jogi,
 • osób poszukujących głębokiej transformacji,
 • osób zainteresowanych zgłębieniem danego zagadnienia, którego dotyczy kurs (także dla własnych potrzeb).

Każdego roku prowadzimy przynajmniej 2 doszkalające kursy nauczycielskie o wybranej tematyce:

 • „Joga i psychobiologia” – 40h + dodatkowa certyfikacja IAOTH
 • „Ćakry w jodze kundalini” – 40h + dodatkowa certyfikacja IAOTH
 • „Healing Joga Nidra/Uzdrawiająca Joga Nidra” – 40h / lub w wersji „Podstawy Jogi Nidry” – 10 h (dostępne w sklepie przez cały rok) i 30h Healing Yoga Nidra 
 • „Astrojoga” – 50h
 • „Joga 5 Żywiołów” – 15h z dostępem online przez cały rok

Bilety na kursy nauczycielskie jogi zakupisz w sklepie oraz w grafiku pod stroną danego wydarzenia/ogłoszenia.

Dodatkowa certyfikacja terapii jogą w HamSa Joga

Wybrane kursy nauczycielskie jogi w HamSa Joga dają możliwość uzyskania dodatkowej certyfikacji terapeutycznej akredytowanej przez International Association of Therapists (IAOTH). Oznaczenia znajdziesz w opisach poszczególnych kursów, zawierają one również podwójne oznakowanie logotypami obu wymienionych organizacji.

Training-English-purple2-2

Zobacz opinie Uczestniczek kursów

FAQ

Czy muszę być nauczycielką / nauczycielem jogi, żeby przyjść na kurs YACEP®?

Nie, żeby ukończyć kurs nie musisz być nauczycielką/nauczycielem jogi. Ten kurs może być dla Ciebie procesem transformacji, uzupełnieniem wiedzy czy umiejętności. Wystawiamy certyfikat YACEP®, który jest honorowany na całym świecie. Kursy kończą też osoby przed kursem RYT200 lub w ogóle go nie planujące, jest on uznawany jako specjalizacja i można się kształcić w tym zakresie w każdym momencie. Na takich kursach kształcą się osoby zainteresowane konkretnym tematem, często nauczyciele też innych praktyk, nurtów, metod czy terapeuci. 

Czy certyfikacja Yoga Alliance® jest dostępna dla wszystkich kursantów?

Tak, pod warunkiem, że spełnią oni wymogi danego kursu: wykonają zadania z części online (jeśli kurs je zawiera) oraz odbędą na miejscu wymagane godziny szkoleniowe.

Jak zdobyć dodatkową certyfikację terapeutyczną IAOTH?

Wybrane kursy nauczycielskie jogi w HamSa Joga dają możliwość uzyskania dodatkowej certyfikacji terapeutycznej akredytowanej przez International Association of Therapists (IAOTH). Wówczas poza wymogami stawianymi w związku z certyfikacją Yoga Alliance®, kursanci otrzymują dodatkowe zadanie w wymaganej przez IAOTH formie egzaminacyjnej. Ta certyfikacja jest dla osób chętnych, nie ma konieczności podchodzenia do niej.

Czy żeby przyjść na kurs YACEP® muszę być zarejestrowana/y w Yoga Alliance?

Żeby przyjść na kurs YACEP® nie trzeba być zarejestrowanym w Yoga Alliance®, choć oczywiście – można. Na początku ścieżki nie jest to wymagane, to prestiżowy dodatek wpływający na Twoją rozpoznawalność na świecie (wtedy może to być przydatne). Osoby zarejestrowane są po prostu oficjalnie potwierdzone przez jednostkę organizującą kurs i samą organizację. Do tego typu nauczycielstwa (uczenia jogi) jednak potrzebny będzie Ci certyfikat min. 200h. Pamiętaj, że po rejestracji konieczny będzie udział co 3 lata w kursie doszkalającym YACEP®.

Czy istnieją przeciwwskazania do udziału w kursie?

Kurs nie jest skierowany do osób całkowicie początkujących, które wcześniej z sobą nie pracowały lub nie praktykowały jogi. Kurs wymaga dużej odwagi do skonfrontowania się z sobą na wielu polach, więc jeśli nie czujesz gotowości, wybierz krótszą formę – warsztat, bioterapię, wyjazd i sprawdź, czy ta praca Ci odpowiada. Przeciwwskazaniami do udziału są również: ciąża, epilepsja, stany psychotyczne, schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa i podobne.

*Kolaże przygotowała dla nas Aleksandra Błaś.

Szkoła Praktyk Pogłębionych HamSa Joga

Kontakt telefoniczny:

+48 579 054 518

 

Napisz do HamSa Joga na:

kontakt@hamsajoga.pl