Astrojoga

Witaj w świecie Astrojogi!

Wyobraź sobie, że stoisz przed niezwykle piękną mandalą. Spróbuj zobaczyć jej kolory, strukturę, a może symbole, znaki, ornamenty. Każdy element niesie z sobą głębię odczuć i znaczeń. Jest jak tajemna księga Twojego potencjału.

Wiedz, że posiadasz taką specjalną, unikalną i jedyną w swoim rodzaju mandalę, która powstała na niebie w momencie Twojego przyjścia na świat.

To właśnie Twój indywidualny kosmogram, który jest niezmierzony i głęboki jak nasze Istnienie i Bycie. Z tą mandalą, której wzór zmienia się w Twojej podświadomości, możesz się spotkać na Astrojodze.

Czym jest Astrojoga?

Astrojoga łączy astrologię humanistyczną i medyczną z psychobiologią i różnymi smakami jogi skąpanej w kosmicznych dźwiękach planet i wysokowibracyjnych instrumentów. Astrojoga to jeden z autorskich cyklów prowadzonych w HamSa Joga przez dr Annę Grochowską-Biodrowicz. To seria składająca się z 12 spotkań, podczas których eksplorujemy dany archetyp astrologiczny, czyli jeden ze znanych nam znaków zodiaku. Praktyki dla danego archetypu, np. Barana, są prowadzone w miesiącu, w którym Słońce znajduje się w danej fazie. Prowadzi nas świetlista solarna energia, która rozjaśnia źródła konfliktów, rzuca światło tam, gdzie dotychczas nie mogliśmy czegoś dojrzeć, pozwala na ujawnienie, oczyszczenie, napełnienie i doenergetyzowanie.

W każdej/ym z nas znajduje się mikrokosmos wszelkich archetypowych energii zawartych w podzielonej na 12 części mandali zodiaku. W cyklu spotykamy Barana, Byka, Bliźnięta, Raka, Lwa, Pannę, Wagę, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryby i ich władców: Marsa, Prozerpinę, Merkurego, Księżyc, Słońce, Ceres, Wenus, Plutona, Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna. Człowiek jako Istota zazwyczaj w trakcie jednego życia realizuje kilka różnych faz (nie tylko tę solarną, którą znamy z – nierzadko przaśnej – astrologii gazetowej, która niewiele ma wspólnego z naukami astrologii). Nikt nie jest po prostu Bykiem, Lwem, Wagą czy Wodnikiem – w naszym wewnętrznym pejzażu są wszystkie jakości podkreślone przez poszczególne sektory (domy), obsadzenia planet i ich wzajemne relacje oraz spotkania na planie osobistego nieba każdego z nas. Słońce jest więc kwestią świadomości, zaś np. położenie Księżyca powie Ci, jakiej natury jest Twoja podświadomość, Merkury – jak się komunikujesz, jaka jest Twoja mowa i Twój intelekt, Wenus – o Twoim stosunku do relacji, partnerstwa, dyplomacji, Pluton – o tajemnicy rodowej, której nie znasz, a która ukształtowała Twoje życie. Człowiek nieustająco wędruje, nie pamięta o swej doskonałości, dopóki nie scali w sobie całości, nie poczuje się Jednością.

Co może Ci przynieść Astrojoga?

Świat Astrojogi zawiera w sobie wszystkie fazy i jakości zodiaku, które pozwolą Ci zagłębić się i lepiej rozpoznać własny mikrokosmos, rozpoznać szeroki potencjał, uwolnić stare schematy, emocje, wydobyć na wierzch tajemnice, wyraźniej czuć, rozumieć i czytać siebie.

Podczas spotkań pracujemy nad integracją danej fazy zodiaku, to jest nad uzdrowieniem archetypowych wzorców w psyche i obszarów ciała fizycznego, dzięki połączeniu wiedzy astrologicznej (też z astrologii medycznej) z psychoenergetycznymi i fizycznymi praktykami jogi. Astrojoga przynosi pełnię, integrację wewnętrzną, naukę odczytywania wewnętrznego kompasu, oczyszczenie, zrozumienie i uwolnienie od negatywnego oprogramowania umysłu oraz daje możliwość zastąpienia ich nowymi, zdrowymi wzorcami.

Jak wyglądają warsztaty Astrojogi?

Każda praktyka Astrojogi oscyluje wokół tematu danego archetypu solarnego, np. wokół Koziorożca, Wodnika czy Ryb. Sprawdzamy położenie tego sektora, jego władcę oraz to, jakie energie znajdują się w ich miejscu u każdego uczestnika. Podczas praktyki rozpoznajemy wydźwięk tego archetypu w polu danej grupy: stosunek do niego i szanse oraz ograniczenia z nich wynikające. Na praktykę możesz przynieść swój kosmogram lub możesz podczas kupowania biletu na warsztat poprosić w uwagach o to, abyśmy bezpłatnie przygotowali i wydrukowali dla Ciebie Twoją mandalę.

Podczas spotkania, po wprowadzeniu w zgodzie z odczytem energii pola kolektywnego stosujemy zarówno jogę asan i krije kundalini w połączeniu z narratywnością, co pozwala na poczucie ciała w archetypowych formach. Praktykujemy również medytację, wizualizację i jogę nidrę (świadome śnienie) oraz wszelkie inne techniki psychoenergetyczne jogi, które pomagają wydobyć na powierzchnię to, co jest ukryte, a stanowi podstawę dla uzdrowienia, jak również pozwala tę energię w ciałach subtelnych i w podświadomości przetransformować na idealnie zdrowy wzorzec dla Ciebie. Po praktyce osoby chętne dzielą się doświadczeniem, co buduje świadomość pola grupy i daje odpowiedzi na wewnętrzne pytania także osób, które nie zabierają głosu. Na życzenie, w trakcie rozmowy, zostają udzielone informacje i pomoc z indywidualnego pola energoinformacyjnego klienta. Pod względem doboru technik i treści każdy warsztat różni się; realizowane są aspekty niezbędne dla przeprowadzenia procesu zebranej grupy. Każdy warsztat jest żywy, a więc niepowtarzalny.

* Ilustracje dla Astrojogi wykonał Przemysław Wideł

Szkoła Praktyk Pogłębionych HamSa Joga

Kontakt telefoniczny:

+48 579 054 518

 

Napisz do HamSa Joga na:

kontakt@hamsajoga.pl