Aby móc skorzystać z profesjonalnej analizy astrologicznej potrzebujemy posiadać następujące dane: datę, miejsce i godzinę urodzenia. Wiele osób pyta więc: jak odnaleźć godzinę urodzenia? W tym artykule znajdziesz niezbędne wskazówki.

W marcu 2023 roku w HamSa Joga rozpoczęliśmy pionierski cykl spotkań pod nazwą Astrojoga. W Krakowie wychodzimy z oceanu nieświadomości, z rybiego „wierzę”, to „wiem” Wodnika. We Wrocławiu zaczynamy od narodzin – od „jestem”, od Wojownika, by zakończyć na rybiej wierze i rozpłynąć się w całości, jedności, dotrzeć do Mistyka.

Jak wiecie, podczas spotkań Astrojogi proponuję Wam, by mieć z sobą swój kosmogram lub poprosić nas o wydrukowanie go na warsztat. Oczywiście nie ma konieczności przynoszenia go czy posiadania podczas spotkania, bo może masz pracować bardziej netpunicznie niż uranicznie? 😉 Na drodze do przyniesienia kosmogramu staje jednak bardzo często brak godziny urodzenia. A jest to, poza miejscem i datą, absolutna podstawa stworzenia takiego nawigatora i instrukcji obsługi nas, jakim jest właśnie kosmogram (czyli horoskop, a z greki znaczy to słowo tyle co „podglądanie godziny”).

Godzina urodzenia ważna jest nie tylko w astrologii (też wschodniej!), lecz także w innych systemach, takich jak Human Design (choć tu nie ma aż takich różnic, gdy godzina nie jest bardzo precyzyjna), przydaje się również w numerologii.

Wiele osób staje więc przed dylematem, jak może odnaleźć godzinę urodzenia. Poniżej podaję kilka sposobów, jak się do tego zabrać.

Wywiad z bliskimi

  •  jeśli masz taką możliwość, zapytaj rodzinę (najczęściej takie dane pamiętają głównie mamy, ale nie tylko). Zawsze jednak w takiej sytuacji pamiętamy o zasadzie, że pamięć ludzka jest dobra, ale bywa krótka 🙂
  • często po upływie wielu lat z godzin szczegółowych w pamięci powstają godziny zaokrąglone, więc warto mieć ten fakt na uwadze,
  • czasem usłyszymy, że urodziliśmy się o piątej. Ale rano czy popołudniu? Koniecznie dopytaj! Warto zadawać odpowiednie pytania tak, by osoby opowiedziały okoliczności tego dnia, np. „ojciec właśnie wrócił z pracy”, „ledwo wypiłam poranną herbatę” etc.

Zdarza się jednak tak, że rodzica ani osób pamiętających już nie ma, nie mamy z nimi kontaktu, nie pamiętają lub „strzelają” Pi razy oko. I co wtedy?

Dokumenty, urzędy, archiwa i parafie

Oto kilka rozwiązań:

  •  spróbuj znaleźć swoją Książeczkę Zdrowia Dziecka lub opaskę z okresu narodzin ze szpitala.
  •  zadzwoń lub napisz podanie do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscu urodzenia i poproś o podanie godziny urodzenia. To bardzo ważne, żeby nie brać po prostu odpisów aktów, ponieważ w latach 1955-1990 w odpisach zupełnych nie umieszczano takich informacji. Wnioskujemy wtedy o zaświadczenia o godzinie urodzenia na podstawie aktów zbiorowych,
  • udaj się do parafii – jeśli akta są w niej jeszcze przechowywane, w akcie chrztu w księdze często podana jest godzina urodzenia. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że czasem księgi parafialne mogą być już w archiwum diecezjalnym. Wtedy trzeba zasięgnąć informacji, dokąd trafiają. To ostatnie źródło daje nam możliwość sprawdzenia godzin urodzeń naszych przodków w metrykach, które częściowo są już dostępne online. To niesamowite doświadczenie zobaczyć horoskopy tych, których nie znaliśmy osobiście i móc naocznie przekonać się, że składamy się z naszych przodków!

Jeśli to nie pomoże, pamiętaj, że profesjonalny astrolog może dokonać rektyfikacji, czyli ustalenia godziny, można ten proces wspomóc też wydostaniem tej informacji z Twojej podświadomości w stanie pogłębionego kontaktu z sobą, jak również pomocna bywa praca wglądowa osoby, która ma takie możliwości przy zgodzie pola energoinformacyjnego. Jeśli takie informacje potwierdzi astrolog na Twojej mandali, wtedy… mamy to!

Powodzenia w poszukiwaniach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów i atrybutów HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>