Swadhisthana: Ocean Nieświadomego. Wyjazd z jogą ćakr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Swadhisthana: Ocean Nieświadomego. Wyjazd z jogą ćakr

2 lipca, 2021 / 17:00 - 4 lipca, 2021 / 17:00 CEST

Zapraszam Cię do Rudawskiego Parku Krajobrazowego na warsztat wyjazdowy Swadhisthana: Ocean Nieświadomego. Będzie to Seminarium Energetyczne w Jodze Czakr. Podczas tego spotkania zajmiemy się oczyszczaniem ciała fizycznego, ciał subtelnych i umysłu w obszarach dotyczących ćakry sakralnej.

Warsztat jest praktyczny i ma na celu oczyszczenie, pobudzenie Twojej ćakry Swadhisthany, zaprasza więc do poszerzenia świadomości, uzdrawiania aspektów siebie oraz do autodiagnozy i pobierania informacji z wewnątrz. Praktyki prowadzone będą na Dolnym Śląsku, który jest szczególnym pod względem energetycznym terenem w Europie. Z czymkolwiek przyjedziesz, możesz z pomocą silnie transformującej energii porzucić pośród gór. Pozostawisz to, co Ci już nie służy, co Cię blokuje. Spotkasz się z sobą na bardzo głębokim poziomie. Wzmocnisz swój układ rozrodczy i moczowy,  obszar miednicy i kręgosłupa lędźwiowego, w wymiarze psychicznym – kreatywność, płodność, relacje, karmę, przepływ energii w szerokim rozumieniu tego słowa.

Ćakra Swadhisthana odpowiada za nasze emocje, związki z innymi, w szczególności partnerskie, kreatywność, płodność, tworzenie i realizację projektów, seksualność, a także nieświadomość i karmę. Praca w tym obszarze pomaga uzdrowić matczyną ranę, przetransformować ją.

Swadhisthana to Twoje sacrum, święta przestrzeń, w której stwarza się nowe.

Swadhisthana to centrum radości, zmysłowości, smakowania życia, hedonizmu, ale też wstydu, poczucia nieczystości i poczucia winy. Praktyka w tym obszarze daje szansę na uwolnienie blokad płynących z tych niskowibrujących emocji. W Swadhisthanie spotykasz się z oceanem nieświadomego, z pamięcią inkarnacyjną i możesz wyjść z powtarzających się uwikłań w kole inkarnacji.

W ciele Swadhisthana to Twój język, układ rozrodczy, miednica, biodra, to też układ moczowy (nerki, kanaliki nerkowe, pęcherz moczowy), kość krzyżowa, lędźwiowy odcinek kręgosłupa, też to, co płynie w ciele: krew, limfa, żółć, soki trawienne, ślina, płyn mózgowo-rdzeniowy, śluz, sperma. Jeśli więc masz jakiekolwiek dolegliwości w tych obszarach, będziesz mieć okazję, by rozpoznać przyczyny, pożegnać tę energię i wprowadzić nową.

Podczas warsztatu może dojść do spontanicznych uzdrowień.

W programie:

– Praktyczna nauka diagnostyki stanu ćakry u każdego uczestnika z pomocą metod psychosomatycznych i dźwiękoterapii w jodze i bioterapii;

– Wykłady teoretyczne dotyczące: specyfiki energetyki ćakry sakralnej, przekonań i programów blokujących ćakram i nasze zdrowie/życie, sposobów oczyszczania podświadomości w obszarze Swadhisthany, roli matki i jej wpływu na Swadhisthanę, ciemnych i jasnych stron energii ćakry sakralnej, historii rodu i obciążeń tej ćakry,

– Głęboki relaks i oczyszczanie w dźwiękach gongów, mis tybetańskich, tingsh, dzwonków wietrznych i in. instrumentów relaksacyjnych,

– Praktyka jogi ćakralnej (kundalini tantra) wzmacniającej układ trawienny, nogi i oczy oraz uwalniającej emocje i oczyszczającej Swadhisthanę,

– Elementy wizualizacji, medytacji i mantry, kirtan,

– Vasana Daha Tantra,

– Praktyka jogi nidry,

– Czas na kontakt z naturą.

Jogiczna praca nad oczyszczaniem oraz harmonizacją ćakr i czyszczeniem  może znacząco poprawić jakość życia: wzmocnić odporność, czuć się bezpiecznie i pewnie, pozbyć się dolegliwości, przyspieszyć procesy zdrowienia, uwolnić emocje, wpłynąć na sposób postrzegania świata, poznać siebie na głębszym poziomie itd.

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla każdego, kto chciałby doświadczyć głębokiego oczyszczenia, poszerzyć swoją świadomość, uzdrowić pewne aspekty siebie i spotkać się z naturą. Doświadczenie w jodze i w pracy z energią nie jest wymagane, ale z pewnością jest mile widziane.

Czas: od 17:00 2 lipca– 4 lipca do 14:00

Miejsce: Monte Luna w Rudawskim Parku Krajobrazowym.

Adres: Czarnów 29, 58-424 Pisarzowice

 

Zakwaterowanie: w pięknie urządzonych pokojach 2- lub 3-osobowych oraz jednym 4-osobowym. Każdy pokój ma swoją osobną łazienkę. Wybranego dnia do naszej dyspozycji będą sauna i jacuzzi.

Detoks ciała i umysłu: Podczas warsztatu będziemy wspierać ciało fizyczne w detoksykacji. Towarzyszyć nam będzie kuchnia wegetariańska przygotowywana na miejscu z lokalnych upraw. W swej kuchni Monte Luna łączy różne style gotowania: według 5 przemian, kuchnię indyjską, a także tradycyjną kuchnię polską w wersji wegetariańskiej.

W tym czasie nie spożywamy alkoholu, nie palimy papierosów, nie przyjmujemy środków odurzających, nie palimy tytoniu, nie jemy mięsa!

Inwestycja: 720 zł – Early Bird do 20 maja 2021

800 zł – cena po 20 maja 2021

W tej kwocie zawarte są:

– 2 noclegi

– wyżywienie (3 posiłki wegetariańskie dziennie),

– dostęp do wody, herbaty, kawy, ziół,

– praktyki jogi czakralnej (kundalini tantry, laja jogi, bioterapii w Alchemii Energetycznej),

– dźwiękoterapia z pomocą gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów relaksacyjnych,

– wykłady teoretyczne z zakresu poszerzania świadomości w obszarze Swadhisthany.

Obowiązują zapisy i wpłata 1 bezzwrotnego zadatku w kwocie 460 zł na podane mailem przy rejestracji konto. Liczba miejsc ograniczona.

Pozostała kwota – 340 zł – płatna gotówką na miejscu.

Zgłoszenie – możesz zakupić wejściówkę tu na stronie przez opcję „Kup bilety” i dokonać płatności automatycznie.

Jeśli nie masz możliwości skorzystania z tych płatności, prześlij zgłoszenie na adres: hamsa.joga.school@gmail.com  i napisz, na który warsztat i w którym miejscu się zgłaszasz.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie warsztatu. Kurs nie daje uprawnień do nauczania jogi.

Przeciwwskazania: stany psychotyczne, ciąża, posiadanie rozrusznika serca, epilepsja.

O wszelkich dolegliwościach i niedyspozycjach zdrowotnych należy poinformować nauczyciela przed praktyką. Zapisując się na warsztat, akceptujesz ten warunek.

Jak się przygotować?

Jeśli masz matę, weź ją ze sobą, by za Tobą nie tęskniła 🙂 Weź 2 kocyk i – jeśli masz – poduszkę do medytacji.

Zabierz z sobą ubrania do praktyki, które nie krępują ciała oraz wygodne ubrania na spacery.

Weź z sobą notatnik i długopis.

Możesz przygotować swoją intencję, z którą chcesz pracować.

Hari OM!

Szkoła Praktyk Pogłębionych HamSa Joga

Kontakt telefoniczny:

+48 579 054 518

 

Napisz do HamSa Joga na:

kontakt@hamsajoga.pl