Manipura: Wewnętrzny Klejnot. Wyjazd z jogą ćakr
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Manipura: Wewnętrzny Klejnot. Wyjazd z jogą ćakr

8 października, 2021 / 18:00 - 10 października, 2021 / 14:00 CEST

Zapraszam Cię do malowniczej Kotliny Kłodzkiej na warsztat wyjazdowy Manipura: Wewnętrzny Klejnot. Będzie to Seminarium Energetyczne w Jodze Czakr. Podczas tego spotkania zajmiemy się oczyszczaniem ciała fizycznego, ciał subtelnych i umysłu w obszarach dotyczących ćakry splotu słonecznego.

Warsztat jest praktyczny i ma na celu oczyszczenie, pobudzenie Twojej ćakry Manipury, zaprasza więc do poszerzenia świadomości, uzdrawiania aspektów siebie oraz do autodiagnozy i pobierania informacji z wewnątrz. Praktyki prowadzone będą na Dolnym Śląsku, który jest szczególnym pod względem energetycznym terenem w Europie. Z czymkolwiek przyjedziesz, możesz z pomocą silnie transformującej energii porzucić pośród gór. Pozostawisz to, co Ci już nie służy, co Cię blokuje. Spotkasz się z sobą na bardzo głębokim poziomie. Wzmocnisz swój układ trawienny,  pewność siebie w szerokim rozumieniu tego słowa.

Ćakra Manipura odpowiada za nasze ego, indywidualność, działanie, aktywność, samoocenę, siłę woli, ambicje, motywacje, wewnętrzną moc, szacunek do siebie i innych, odpowiedzialność, wytyczanie swoich granic, przywództwo, zarządzanie, odwagę i inteligencję intelektualną, realizację drogi zawodowej i męskiej energii w życiu. Ponadto praca w tym obszarze pomaga uzdrowić ojcowską ranę, przetransformować ją.

Manipura to Twoje wewnętrzne słońce, to Miasto Klejnotów w Twoim wnętrzu.

Manipura to centrum złości, gniewu, agresji, decyzji i wyborów, o tym, co przyjąć, a co odrzucić. Praca w tym obszarze daje szansę na uwolnienie blokad złości i gniewu, ukrytego pod nimi lęku lub strachu. Praktyki mogą też wpłynąć na przebudzenie wewnętrznego światła, słońca i mocy, na uwolnienie blokad przyczyniających się do powstania prokrastynacji, słomianego zapału, smutku i depresji.

W ciele Manipura to Twoje oczy, nogi, brzuch, zatem to też układ trawienny (żołądek, jelita, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka i śledziona), pępek, splot słoneczny, fragment lędźwiowego i piersiowego odcinka kręgosłupa. Manipura ma też wpływ na emocjonalne jedzenie lub niedojadanie (w tym wszelkiego typu zaburzenia żywienia i przyswajania). Jeśli więc masz jakiekolwiek dolegliwości w tych obszarach, będziesz mieć okazję, by rozpoznać przyczyny, pożegnać tę energię i wprowadzić nową.

Podczas warsztatu może dojść do spontanicznych uzdrowień.

W programie:

– Praktyczna nauka diagnostyki stanu ćakry u każdego uczestnika z pomocą metod psychosomatycznych i dźwiękoterapii w jodze i bioterapii;

– Wykłady teoretyczne dotyczące: specyfiki energetyki ćakry splotu słonecznego, przekonań i programów blokujących ćakram i nasze zdrowie/życie, sposobów oczyszczania podświadomości w obszarze Manipury, roli ojca i jego wpływu na Manipurę, ciemnych i jasnych stron energii ćakry splotu słonecznego, historii rodu i obciążeń tej ćakry,

– Głęboki relaks i oczyszczanie w dźwiękach gongów, mis tybetańskich, tingsh, dzwonków wietrznych i in. instrumentów relaksacyjnych,

– Praktyka jogi ćakralnej (kundalini tantra) wzmacniającej układ trawienny, nogi i oczy oraz uwalniającej emocje i oczyszczającej Manipurę,

– Elementy wizualizacji, medytacji i mantry, kirtan,

– Vasana Daha Tantra,

– Praktyka jogi nidry,

– Czas na kontakt z naturą.

Jogiczna praca nad oczyszczaniem oraz harmonizacją ćakr i czyszczeniem  może znacząco poprawić jakość życia: wzmocnić odporność, czuć się bezpiecznie i pewnie, pozbyć się dolegliwości, przyspieszyć procesy zdrowienia, uwolnić emocje, wpłynąć na sposób postrzegania świata, poznać siebie na głębszym poziomie itd.

Dla kogo jest ten warsztat?

Dla każdego, kto chciałby doświadczyć głębokiego oczyszczenia, poszerzyć swoją świadomość, uzdrowić pewne aspekty siebie i spotkać się z naturą. Doświadczenie w jodze i w pracy z energią nie jest wymagane, ale z pewnością jest mile widziane.

Czas: od 17:00 8 października – 10 października do 14:00

Miejsce: Dom Jesionów w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Dom znajduje się nad potokiem, pod porośniętą buczyną górą Suchoń wznoszącą się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura2000.

Adres: Idzików 2A, 57-500 Bystrzyca Kłodzka

Zakwaterowanie: w pięknie urządzonych pokojach 2- lub 3-osobowych.

Detoks ciała i umysłu: Podczas warsztatu będziemy wspierać ciało fizyczne w detoksykacji. Towarzyszyć nam będzie kuchnia wegetariańska przygotowywana na miejscu według zaleceń ajurwedy. W tym czasie nie spożywamy alkoholu, nie palimy papierosów, nie przyjmujemy środków odurzających, nie palimy tytoniu, nie jemy mięsa.

Inwestycja: 760 zł – Early Bird do 15 czerwca 2021

850 zł – cena po 15 czerwca 2021

W tej kwocie zawarte są:

– 2 noclegi

– wyżywienie (3 posiłki wegetariańskie dziennie),

– dostęp do wody, herbaty, kawy, ziół,

– praktyki jogi czakralnej (kundalini tantry, laja jogi, bioterapii w Alchemii Energetycznej),

– dźwiękoterapia z pomocą gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów relaksacyjnych,

– wykłady teoretyczne z zakresu poszerzania świadomości w obszarze Manipura.

Obowiązują zapisy i zakup bezzwrotnego biletu w kwocie 470 zł na podane mailem przy rejestracji konto. Liczba miejsc ograniczona.

Pozostała kwota – 380 zł – płatna gotówką na miejscu.

Zgłoszenie – możesz zakupić wejściówkę tu na stronie przez opcję „Kup bilety” i dokonać płatności automatycznie.

Jeśli nie masz możliwości skorzystania z tych płatności, prześlij zgłoszenie na adres: hamsa.joga.school@gmail.com  i napisz, na który warsztat i w którym miejscu się zgłaszasz.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające ukończenie warsztatu. Kurs nie daje uprawnień do nauczania jogi.

Przeciwwskazania: stany psychotyczne, ciąża, posiadanie rozrusznika serca, epilepsja.

O wszelkich dolegliwościach i niedyspozycjach zdrowotnych należy poinformować nauczyciela przed praktyką. Zapisując się na warsztat, akceptujesz ten warunek.

Jak się przygotować?

Jeśli masz matę, weź ją ze sobą, by za Tobą nie tęskniła 🙂 Weź 2 kocyk i – jeśli masz – poduszkę do medytacji.

Zabierz z sobą ubrania do praktyki, które nie krępują ciała oraz wygodne ubrania na spacery.

Weź z sobą notatnik i długopis.

Możesz przygotować swoją intencję, z którą chcesz pracować.

Hari OM!

Szkoła Praktyk Pogłębionych HamSa Joga

Kontakt telefoniczny:

+48 579 054 518

 

Napisz do HamSa Joga na:

kontakt@hamsajoga.pl