Joga Syntezy

Przychodząc na praktykę do HamSa Joga posmakujesz różnych aspektów jogi. Podczas zajęć doświadczysz takich elementów, jak:

 • asana – pozycje ciała
 • pranajama – techniki oddechowe
 • mantra – techniki pracy z dźwiękiem
 • medytacja i mudra (dhjana)
 • elementy kundalini jogi (krije)
 • relaksacja (savasana)

Skąd się wywodzi Joga Syntezy?

Joga Syntezy wywodzi się od jednego z wielkich indyjskich mistrzów jogi – Swamiego Sivanandy z Rishikesh w Himalajach (1887-1963). Nauczał on w formie integrującej wszystkie znane systemy jogiczne. Swami Sivananda Saraswati wykształcił i wypuścił w świat wielu wybitnych uczniów, którzy odegrali bardzo ważną rolę w propagowaniu i nauczaniu jogi klasycznej, kontynuując jego dzieło (jednak każdy z nich w odmienny sposób). Byli wśród nich Swami Satyananda Saraswati (1923-2009) – twórca Bihar School of Yoga i International Yoga Fellowship oraz Swami Vishnudevananda Saraswati (1927-1993), założyciel organizacji International Sivananda Yoga Vedanta Centres.

W HamSa Joga spotkasz się więc z holistycznym podejściem do jogi. Doświadczysz także kundalini jogi oraz tantry. Więcej o jodze syntezy przeczytasz tu: http://hamsajoga.pl/czym-jest-joga-syntezy/.

Joga Nidra

Joga relaksacyjna

Joga Nidra to jogiczna technika relaksacyjna ciała i umysłu, nazywana też jogą psychicznego snu. Oznacza to, że podczas praktyki osiągamy stan świadomego głębokiego snu. Metodę tę opracował Swami Satyananda Saraswati, twórca Bihar School of Yoga.

Żyjąc w obecnych czasach wciąż odczuwamy przebodźcowanie, stres, napięcie, zaś sen, który ma za zadanie zregenerować ciało i umysł, często okazuje się niewystarczający. Towarzyszą nam różne rodzaje napięcia: umysłowe, emocjonalne i fizyczne. Niestety tylko niektóre z nich zostają uwolnione podczas snu, gdyż okazuje się, że część z nas nie jest się w stanie w pełni zregenerować podczas nocnego wypoczynku. Często jest on zbyt krótki, przerywany, płytki. Budzimy się zmęczeni, a nasze ciało jest napięte lub ociężałe. Z pomocą przychodzi nam Joga Nidra, dzięki której możemy w pełni zregenerować i zrelaksować ciało i umysł – półgodzinna sesja Jogi Nidry to odpowiednik trzech godzin głębokiego snu i odprężenia.

Kto powinien praktykować Jogę Nidrę?

Odpowiedź brzmi: każdy, niezależnie od wieku czy uwarunkowań psychofizycznych. Tu nie ma żadnych ograniczeń. Wystarczy przyjść, położyć się na macie, nakryć się kocykiem i podążając za głosem nauczyciela w pełni się relaksować.

Jakie korzyści daje praktyka Jogi Nidry?

Ta technika głębokiego odpoczynku pomoże Ci:

 • osiągnąć pełny, głęboki relaks ciała i umysłu,
 • zmniejszyć poziom stresu i napięcia, niepokoju, lęków,
 • uregulować poziom ciśnienia krwi,
 • nauczyć się radzenia sobie z bezsennością, ułatwi zasypianie i odpoczynek,
 • zwalczyć chroniczne zmęczenie,
 • pozbyć się natrętnych myśli,
 • rozjaśnić umysł, wzmocnić koncentrację i proces zapamiętywania,
 • wspomóc proces powrotu do zdrowia na wszystkich poziomach,

Joga Nidra jest w pełni bezpieczna. Regularna praktyka znacznie poprawi jakość Twojego życia, doda Ci energii i nauczy „ładować wewnętrzne akumulatory”.

 

Zainteresowała Cię Joga Nidra? Więcej informacji znajdziesz na blogu HamSa Joga pod linkiem: http://hamsajoga.pl/co-to-jest-joga-nidra/

Bioterapia

Bioterapia z pomocą chirurgii fantomowej

Jeśli chcesz wspomóc swój powrót do zdrowia, zapraszam Cię z całego serca do skorzystania z zabiegu bioterapii. W swej praktyce łączę różne metody: od bioenergoterapeutycznych zabiegów, przez przywracające zdrowie techniki jogi, dźwiękoterapię – kąpiel w dźwiękach gongu i tingshy, aż po systemy metagenealogiczne.

Co to jest chirurgia fantomowa?

Chirurgia fantomowa to jedna z najskuteczniejszych metod bioterapeutycznych autorstwa Vivien Nory Nix. Z pomocą chirurgii fantomowej terapeuta może wspomagać i przywracać do zdrowia klienta. Metoda ta jest w pełni bezpieczna, bezbolesna i nieinwazyjna. Jak zaznaczyła jej twórczyni: „jest to europejskie kompendium wiedzy lamów tybetańskich, Kahunów i Filipińczyków, a osiągane za jego pomocą rezultaty czynią niemożliwe możliwym”.

Chirurdzy fantomowi pracują z klientami w sposób holistyczny: nie tylko skupiają się na danej chorobie czy dolegliwości, ale także wspomaga cały organizm. Dzięki temu pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko. Czas całkowitego powrotu do zdrowia jest jednak kwestią indywidualną. Część klientów już po pierwszym zabiegu w pełni odzyskuje zdrowie, najczęściej jednak potrzebne jest kilka zabiegów.

Jak wygląda zabieg chirurgii fantomowej?

Zabieg może trwać od 45 minut do dwóch godzin – czas jego trwania dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb osoby korzystającej z usługi. Klient kładzie się na stole zabiegowym, a terapeuta przeprowadza zabieg nie ingerując fizycznie w organizm chorego. Nie używa się zatem przy tym żadnych fizycznych narzędzi medycznych, takich jak np. skalpel, pacjent jest w pełni świadomy. Zabieg fantomowy odbywa się na ciele i w polu energetycznym człowieka, dociera się przy tym do pokładów świadomości stanowiących przyczyny choroby, rozpoznaje się je i likwiduje oraz regeneruje narząd, przywracając mu idealny, indywidualny wzorzec ciała dla danej osoby. Z fizycznego punktu widzenia przypomina więc masaż. Tajemnica tkwi jednak w tym, że gdy odbudowujemy pole i ciało energetyczne człowieka, wówczas  następuje zmiana w ciele fizycznym. Skuteczność metody jest tak wysoka także dzięki temu, że usuwa się nie tylko fizyczne objawy chorobowe, ale też leczy się ich przyczyny zapisane w świadomości i w umyśle nieświadomym. Pozbywamy się tym samym ran emocjonalnych i trudnych do uwolnienia emocji.

Jak przygotować się do zabiegu?

Na dwie godziny przed zabiegiem nie zaleca się spożywania posiłków, szczególnie obfitych. Warto przygotować sobie intencję, z jaką zgłaszamy się na bioterapię.